Karnabahar pizza

Pizza ama hamur işi değil. Bu pizza, C vitamini ve Folik asit zengini olan “karnabahar“ı, çocuk ya da büyük herkese sevdiriyor. Metabolizma hızını arttırıp, yağ yaktırdığı gibi; düşük kalorisi ile de pizza yemenin keyfini pişmanlık duymadan yaşatıyor.

Malzemeler

Hamuru için
2 adet küçük karnabahar
1 yumurta
Tuz
Tulum peyniri veya Lor peyniri
Üzeri için
Domates Salçası
Sarımsak
Zeytinyağı
Kekik
Sucuk
Domates
Biber
Kaşar peyniri
Roka

Yapılışı
Parçalara ayrılan karnabaharlar, kaynayan suya atılır. 5 dk haşlanıp, hemen soğuk suyun içine çıkarılır. Havlu kağıt üzerinde suları iyice süzüldükten sonra blendara alınır.
Blendarda, karnabahar, tuz, yumurta ve peynir istediğiniz diğer baharatlar ile birlikte önce düşük derecede, sonra yüksek derecede çekilir. İnce bir kıvam alınca çekme işlemi bitirilir.
Fırın tepsisine yağlı kağıt serilir. Karışım, yağlı kağıdın üzerine çok kalın olmayacak şekilde yuvarlak biçimde açılır. Önceden 200 dereceye ısıtılan fırında 25 dk pişirilir.

Cauliflower pizza base - Healthy Food Guide
Karnabahar Pizza Tabanı

Fırından çıkarılan karnabahar pizza tabanının üzerine sos sürülür. Ben bunun için tavada zeytinyağına ezilmiş sarımsak, kekik ve domates salçasını ekleyerek su ile seyreltin.
Sucuk, domates ve biberler eşit şekilde dizilir. Arzuya göre malzemeleri ekleyip çıkarabilirsiniz. Bu halde birkaç dakika pişirilecek.
Sebze ve sucukların rengi dönmeye başlayınca üzerine kaşar peyniri eşit şekilde rendelenir.
Peynir eridiğinde fırından çıkarıp çeri domates ve roka yaprakları ile servise hazırlayabilirsiniz.

Karnabahar pizza

Fit Pizza

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir